• Düşünen Pilot

Aynadaki Uzaylı

En son güncellendiği tarih: Oca 21

Mevzu "Türk" ya da "Müslüman" olmak değil. "Müslüman Türk" olmak hiç değil. Aslında ortada mevzu yok. Ama işte bir furya türemiş: "Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur; Müslümanlar birbirinin kardeşidir" furyası ki her iki cümle de 'özünde' aynı ötekileştirici üsluba sahip.


Bir adam vardı (hala da var). "Ne demek Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur; Türk'ün Türk'ten başka dostu olmalıdır!" dedi yıllar evvel... Sonrası malum: "Ben Mesih'im" falan deyince karıştı ortalık ve şimdi sindi bir köşeye... Her neyse; konumuz dağılmasın. Ya da dağılsın... Ne derli-toplu ki buna bu kadar takıldık?


Evet, ne diyorduk? "Müslümanlar birbirinin kaarrdeeşşiii......"


Hmmmm; pardon... O'nu henüz dememiştik... Eh, şimdi dedik öyleyse... Peki, dedik de ne oldu? Başımız göğe mi erdi? Adama sormazlar mı: "Müslümanlar birbirinin kardeşiyse Müslüman olmayanlar kimin kardeşi" diye?


Hem niye biri de çıkıp: "Hepiniz Uzaylısınız/Uzaylılar birbirinin kardeşidir" demiyor? Uzaylı Tanrılarınız mı müsaade etmiyor yoksa? Eğer öyleyse sorun yok. Ben kendilerinden izin aldım... Bu konuda müsterih olabilirsiniz.


Bazılarınız da soruyor: "Nerede bu uzaylılar" diye... "İçinizde" kardeşim "içinizde!" Hala anlayamadınız uzay boşluğunda debelendiğinizi...


Nasa'ya, Masa'ya inanmıyorsunuz (ki pek de inanılacak gibi değil) bari Dame Jeanne'ye inanın.

Hatta Dame Jeanne'yi de boşverin siz en iyisi az biraz aynaya bakın!


Sizi aynalar paklar...


Düşünen Pilot | İnsanlar "İnsan"lar Mı?

23 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Din Nedir?