• Düşünen Pilot

Rüyalar, Paralel Yaşamlara Açılan Kapılar Mı?

En son güncellendiği tarih: Oca 21

Evren, paralellerine ihtiyaç duymayacak kadar görkemli görünmektedir. Peki o halde nereden çıkmıştır bu paralel evrenler/yaşamlar konusu? Acaba rüyalarımız, paralel yaşamlara açılan kapılar olabilirler mi? Hepsinden evvel, biz neye "rüya" deriz? İçinde yaşadığımız hayatın da bir tür rüya olmadığına bizi ne-kim ve nasıl ikna edebilir?


Birçoğumuz, oldukça gerçekçi rüyalar görmekteyiz. Bunlar, öylesine gerçekçi rüyalardır ki kimi zaman uyanır uyanmaz içinde yaşadığımız hayatın gerçekliğini sorgulatırlar bize. Sanki bu hayata gözlerimizi yumduğumuzda (uyuduğumuzda) başka bir hayata, başka bir hayata gözlerimizi yumduğumuzda ise bu hayata (şu an size bu satırları yazdığım ve sizin de pür dikkat yazılanları okumakta olduğunuz ortama) açarız gözümüzü.


Evet... Evren, başka paralellerine ihtiyaç duymayacak kadar görkemli görünmektedir. Peki ya paralel yaşamlar bizim evrenimize ve bize ihtiyaç duymakta iseler? Aslında ihtiyaç tek taraflı olmaz. Bu durumda bizim de onlara (paralel yaşamlara) ihtiyacımız olduğunu pekala söyleyebiliriz. İyi ama neden? Bunun için düşünce-madde ilişkisine değinmemiz gerekiyor.


Düşünce, maddenin ışık hızında cereyan eden "enerjisel" görünümüdür. Tıpkı ışık hızında seyreden enerjinin, yavaşlayarak bir noktada yoğunlaşıp madde halini alması gibi (bkz. evrenin ve içindekilerin oluşumu) ışık hızındaki düşüncelerimiz de sürekli olarak bir noktada yoğunlaştığı takdirde maddesel bir form kazanır ve madde olan dünyada karşılık bularak bizim "gerçekleşti/gerçek oldu" dediğimiz şekle bürünürler.


Bizler, çok şey düşünürüz. Ancak düşündüklerimizden bir veya birkaçına sahip oluruz. İşte bunun nedeni, düşündüklerimizin pek azına yoğunlaşabilmemizden ileri gelir. Düşüncelerimizin bir noktada yoğunlaşmasını "inanç" olgusuyla bağdaştırabiliriz. "İnanmak, başarmanın yarısıdır" sözü, aslında tam olarak bu döngüyü (düşüncelerin maddeleşerek şekil kazanması sürecini) ifade etmektedir.


İşte paralel yaşamlar, bu noktada devreye giren ve içinde bulunduğumuz madde aleme bizi alıştıran/tutunduran yedek yaşam alanlarımızdır. Tıpkı bir futbol takımının asıl maça çıkmadan evvel hazırlıklarını sürdürdüğü o küçük, hazırlık sahaları gibi. Hazırlık maçında ayakta duramadan asıl maça çıkabilir miyiz?


Onlar (paralel yaşamlar), bizim bu hayatta yapmak isteyip yapamadığımız bir çok şeyi aslında yapabilecek imkanda olduğumuzu zihnimizde bize yaşatan "sanal" hayatlarımızdır. Şu anda da sanal bir hayat yaşadığımız düşünülecek olduğunda (neticede hayat, büyük bir illüzyondan ibaret) sanki ortada bir ikilem varmış gibi görünebilir ancak görüp-görebileceğimiz her şeyin, zihnimizde meydana gelen bir takım elektriksel/enerjisel etkileşimden (hatırlayın: düşüncenin maddeleşmesi) ibaret olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, paralel yaşamlara bu sanallığı çok göremeyiz.


Düşünen Pilot | İnsanlar "İnsan"lar Mı?

61 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Din Nedir?